Skip to content

Ortodoncja

W naszym gabinecie opiekujemy się ortodontycznie pacjentami w każdym wieku.

Dbamy o zrównoważony wzrost i rozwój twarzy dzieci i młodzieży, aby umożliwić prawidłowe funkcjonowanie ich układu oddechowego, pokarmowego i narządu mowy. Pacjentom dorosłym poprawiamy komfort życia, zapewniając zbalansowane działanie narządu żucia, aby mogli dobrze oddychać, efektywnie żuć i skutecznie się komunikować. Zmieniając układ kości i zębów mamy też wpływ na wygląd. Każdej osobie pragniemy zapewnić harmonijne rysy twarzy i zniewalający uśmiech.

Relacje kostne, mięśniowe i pozycje zębów można zmieniać tak, aby poprawić sposób oddychania. Oddech to życie, a jego jakość ma zasadniczy wpływ na to, jak kształtuje się rosnący organizm zarówno w wymiarze fizycznym jak i psychicznym czy intelektualnym. Prawidłowe oddychanie jest warunkiem harmonijnego działania całego ciała. Jama ustna jest również początkiem układu pokarmowego, tutaj pożywienie ulega wstępnej obróbce, tak aby można było pobrać z niego składniki, które odżywią nasz organizm, a do tego jest potrzebny sprawnie funkcjonujący narząd żucia (zęby, dziąsła, mięśnie, stawy, kości). Twarz, uśmiech i słowa są wykorzystywane w komunikacji między ludźmi. Gdy o nie zadbamy, przekaz stanie się czytelny i skuteczny, dzięki czemu łatwiejsze będzie budowanie dobrych relacji.

O te wszystkie elementy dbamy otaczając Państwa opieką ortodontyczną. Staramy się to robić w sposób holistyczny z uwzględnieniem zarówno potrzeb zdrowotnych, estetycznych, jak i emocjonalnych. Działamy w oparciu o relację zbudowaną na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. W uważności na kwestie zdrowia ogólnego oraz dobrostan psychiczny.

Każdy pacjent otrzymuje dopasowany do indywidualnych potrzeb, spersonalizowany plan leczenia, który realizujemy jako zespół. Stosujemy w tym celu sprawdzone przez dziesiątki lat zasady, które zapewniają skuteczność działania i stabilność efektu oraz nowoczesne narzędzia, które zwiększają zakres naszych możliwości i dają lepsze wyniki leczenia.